نتایج جستجو برای عبارت :

انسان دانا و قدرتمند

فکر میکنیم خیلی قوی و دانا هستیم و همه چیز دان ....

اما همین زمینی که توش هستیم رو هم نمیشناسیم بعد هشت هزار سال ... با این قدرت تکنولوژی و وووووو

همین الان هر ساله بیش از پانزده هزار موجود جدید کشف میشه که ما تا حالا از وجودشون خبر نداشتیم
دیگه از چه چیز های دیگه خبر نداریم

ضعیفیم نه ؟
معنی شعر توانا بود هرکه دانا بود کلاس چهارم متن شعر توانا بود هرکه دانا بود کلاس چهارم معنی شعر توانا بود هر که دانا بود کلاس دوم ضرب المثل توانا بود هر که دانا بود معنی بیت توانا بود هرکه دانابود داستان درباره توانا بود هرکه دانا بود شعر خرد و دانش کلاس چهارم توانا بود هرکه دارا بود
معنی شعر در ادامه مطلب
ادامه مطلب
سایت دانا باکس

در سایت دانا باکس با مشاهده آگهی های مختلف کسب درآمد کنید. دانا باکیس دارای تیم حرفه ای و باتجربه ای می باشد و این سایت دارای پرداخت های سریع و مشخص می باشد و مهمترین شاخص این سایت پشتیبانی بسیار قوی می باشد.
ادامه مطلب
یکی از ابیات اولین سروده در اثر بزرگ و شاهکار ادبی ایران ، " شاهنامه " این بیت است:
توانا بود هر که دانا بود   ز دانش دل پیر،بُرنا بود
مصرع اول این بیت را بُرش و تغییر و تحولی در آن به شکل و شرح زیر صورت داده ؛ در صورت تمایل نظر خود را اعلام فرمایید:

-توانا بود هر که دانا بود
-توانا بود هر که دارا بود
-دانا بود هر که توانا بود
-دانا بود هر که دارا بود
-دارا بود هر که دانا بود
-دارا بود هر که توانا بود

نگارش ۲۵٫۳ دانا متوسطه دوره دوم (۹۸۱۲۲۵)     با تغییرات زیر قابل دریافت می باشد.
دریافت نگارش
نگارش دوره ای
نکته : بعد از نصب نگارش حتما بخش بروزرسانی محتوای دروس از منابع داخلی سیستم دانا دربخش دوم سیستم را اجرا نماییدوتوجه نمایید یکبار قبل ازبروزآوری ویکبار بعداز بروزآوری از اطلاعات خود ذخیره سازی بگیرید
به نام خدای دانا و توانا
توی کتاب فارسی دوم دبستان، یه درسی داریم به اسم کوشا و نوشا؛ هیچوقت حس خوبی به این درس نداشتم؛ هدفش قشنگه، اما متن خوبی براش ننوشتن. یه مُشت شعار تکه و‌پاره که به درد هیچ‌کجای روزگار امروزمون نمی‌خوره.
ادامه مطلب

داغلار قئزی ریحان، ریحان ریحانعالم سنه حیران، حیران حیراننه قشح سن آی قئز، گول چیچک سن آی قئزبیر دانا سن آی قئز، دوردانا سن آی قئزگوزل‌لر گوزلی ریحان ریحان
سئودانین ازلی ریحان ریحانعالم سنه حیران، حیران حیران
نه قشح سن آی قئزگول چیچک سن آی قئز
بیر دانا سن آی قئز
دوردانا سن آی قئززیل قارا دیر گوزون ریحان ریحان
بالدان شیرین سوزون ریحان ریحانعالم سنه حیران، حیران حیران
نه قشح سن آی قئز
گول چیچک سن آی قئز
بیر دانا سن آئ قئز
دوردانا سن آی
نگارش ۲۳٫۴ دانا متوسطه دوره دوم (۹۸۰۴۰۲)  با تغییرات زیر   قابل دریافت می باشد.

رفع موارد گزارش شده
اخرین تغییرات در کارنامه سال پودمانی

نکته : بعد از نصب نگارش حتما بخش بروزرسانی محتوای دروس از منابع داخلی سیستم دانا دربخش دوم سیستم را اجرا نماییدوتوجه نمایید یکبار قبل ازبروزآوری ویکبار بعداز بروزآوری از اطلاعات خود ذخیره سازی بگیرید

دانلود نرم افزار دانا متوسطه دوم
نگارش ۲۴٫۲ دانا متوسطه دوره دوم (۹۸۰۶۱۷)   با تغییرات زیر   قابل دریافت می باشد.
رفع موارد گزارش شده
آخرین تغییرات در مورد کد درس انضباط در نظام شش سه سه .در همه جای سیستم کد ۹۹۹۹۰ جایگزین ۷۹۹۱ شد.برای این منظور مراحل زیر به ترتیب انجام شود.
۱- در داخل سیستم قسمت بروزآوری محتوای جداول از منابع داخلی سیستم دانا اجرا شود.
۲– از سیستم خارج شده و در صفحه ورودی سیستم تیک اصلاح حروف و سایر روتین های اصلاحیه سوابق زده شود.
دانلود نگارش جدید برنامه دا
این فکر که ممکنه یه سری موجود فضایی اون بالا هستن که دارن این سیاره و موجوداتش رو کنترل میکنن باعث سه‌ تا اتفاق در من می‌شه: ۱.نتونم دنیا رو جدی بگیرم ۲.هرموقع که رو به آسمون آرزو کنم حس احمق بودن بهم دست بده ۳.حس کنم حمال یه سری موجود هستم که به اهدافشون برسونمشون.
مورد سوم بدون وجود فرازمینی ها هم صدق می‌کنه. ما همواره حمال انساس های قدرتمند هستیم. و خودمون خیلی وقتا یا نمی‌فهمیم و یا یادمون می‌ره. و چه آرزوها که در راستای حمالیتمون میسازیم
برخی با مظلوم نمایی "خرشان را از پل گذراندند"! وهم اینک  ناجوانمردانه بر نهادهای نظارتی می تازند!
این دوستان باید بدانند اگر قانون، دست نهادهای نظارتی را در انتشار مستندات نمی بست، قطعا و یقینا زبان همین دوستان هم اکنون دوخته بود!
همین قدر بس باشد! دانا را اشاره کافی است!

شعر درباره علم از فردوسی

چه گفت آن خردمند مرد خرد                 که دانا ز گفتار از بر خورد
کسی کو خرد را ندارد ز پیش                 دلش گردد از کرده خویش ریش
به گفتار دانندگان راه جوی                     به گیتی بپوی و به هر کس بگوی
ز هر دانشی چون سخن بشنوی              از آموختن یک زمان نغنوی
چو دیدار یابی به شاخ سخن                  بدانی که دانش نیاید به بن
                                               ✦
به دانش گرای و بدو شو بلند                  چو خواهی
اهداف واهمیت تبلیغیکی از این اصطلاحات در دانش تبلیغات معاصر eyetrackingیا فرآیند ردیابی چشم است چشم انسان مهمترین عضو در شناخت ودرک پیامهاومفاهیم تبلیغاتی (محیطی-دیداری) است .وپیش از هر حس انسانی در تصمیم گیری وواکنش نسبت به عوامل ومحرک های بیرونی دخیل است وبه همین دلیل به داده های دریافتی از این عضو اعتماد بیشتری می شود از این رو محققان در جهت تعامل ودرک بهتر پیامها ومخاطبان تبلیغات بر روی رفتارهای این عضو حیاتی انسان متمرکز شده اند.ردیابی چش
فرق بسیار زیادیست بین کسی که کم می آورد با کسی که کوتاه می آید .در مباحث عاقلانه و عادلانه،اشخاصی که خالی از آگاهی و دانش هستند خیلی زود کم می آورند و مقلوب افراد دانا می شوند؛چون آنها فقط می خواهند حرفی زده باشند و یک خودی نشان دهند،اما افرادی که مسلط به بحث هستند و بر آن موضوع،اِشراف دارند کم نمی آورند و حرفِ خودشان را به درستی ادامه می دهند .اشخاصی هم که کوتاه می آیند یک ریز شباهت هایی نسبت به افراد قبلی (افراد دانا) دارند؛زیرا یکسری افراد ف
نگارش ۲۴٫۴ دانا متوسطه دوره دوم با تغییرات زیر قابل دریافت می باشد.
رفع موارد گزارش شده در کارنامه دوره های قبل
مناطق سیل زده خوزستان-لرستان و گلستان باید برای نوبت خرداد ۹۷ حتما مجددا به سامانه امین ارسال اطلاعات نمایند.
قبل از شروع جدید دوره حتما بروزآوری اطلاعات را انجام دهید.

دریافت نگارش جدید24.4 متوسطه دوم
جغد پیری بود که روی درخت بلوطی زندگی میکرد.
جغد هرروز اتفاقاتی که دور و برش می افتاد را تماشا می کرد.
دیروز پسری را دید که به پیرمردی کمک کرد و سبد سنگینش را تا منزلش برد.
امروز دختری را دید که سر مادرش داد میزد.
هرچقدر بیشتر میدید، کمتر حرف میزد.
هرچقدر کمتر حرف میزد، بیشتر میشنید.
میشنید که مردم حرف میزنند و قصه می گویند.
شنید که زنی میگفت، فیلی از روی دیوار پریده است.
شنید که مردی میگفت، هرگز اشتباه نکرده است.
او درباره ی همه ی آدم ها شنیده بو
داشتن خیریه قدرتمند مدتهاست بنا به وظیفه انسانی خود و رسالت هر انسانی و همچنین با توجه به اینکه بصورت مستمر  سالهای متمادی است که ما نسل در نسل در اطاق فکر خیریه ای کوچک حضور داشته و باعث ترقی این خیریه و این انجمن و این ان جی او شده ام رئوس این ادامه مطلب
 روزی، سنگتراشی که از کار خود ناراضی بود و احساس حقارت می کرد، از نزدیکی خانه بازرگـانی رد می شد. در باز بود و او خانه مجلل، باغ و نوکران بازرگان را دید و به حال خود غبطه خورد و با خود گفت: این بازرگان چقدر قدرتمند است! و آرزو کرد که مانند بازرگان باشد.در یک لحظه، او تبدیل به بازرگانی با جاه و جلال شد. تا مدت ها فکر می کرد که از همه قدرتمند تر است، تا این که یک روز حاکم شهر از آنجا عبور کرد، او دید که همه مردم به حاکم احترام می گذارند حتی بازرگانان.
سه چیز است که انسان را به حرکت در می آورد:
۱. نیاز: بدیهی است که اگر انسان نیازمند به چیزی نباشد ، هیچگاه حرکت نمی‌کند.
۲. عشق: تا انسان عاشق نشود و به چیزی علاقه نداشته باشد، هیچ گاه برای بدست آوردن آن تلاش نمی‌کند.
۳. امید: این واژه‌ای است که انسان از بدو هر کاری باید به همراه خود داشته باشد.
پس اگر کسی به نیاز زندگی ، عشق بورزد و عاشق زندگی شود، حتما به هدف خود خواهد رسید، فقط کافیست عاشقانه زندگی کردن را آموخت و به هر چیز رنگ عاشقی بخشید. اما ا
قابل توجه مدیران ومعاونین محترم اجرائی متوسطه اول:
پس از دریافت نگارش 11.37 سیستم دانا متوسطه اول نسبت به انتقال اطلاعات دانش آموزان ازسناد به دانا اقدام نمایند.
تذکر: هنگام بازنمودن سیستم دانا زدن تیک اصلاح روتین الزامی است وگرنه دردریافت اطلاعات باخطا مواجه خواهیدشد.
دانلودنگارش11.37دانا متوسطه اول
اگر مستضعفی دیدی ،
                         ولی از نان امروزت

به او چیزی نبخشیدی ،
      به انسان بودنت شک کن!

اگر چادر به سر داری ،
                           ولی از زیر آن چادر

به یک دیوانه خندیدی
     به انسان بودنت شک کن!

اگر قاری قرآنی ،
                        ولی در درکِ آیاتش 

دچارِ شک و تردیدی ،
   به انسان بودنت شک کن!

اگر گفتی خدا ترسی ،
                          ولی از ترس اموالت

تمام شب نخوابیدی ،
چرا انسان ها تمایل به اعتراف دارند؟
چرا انسان ها نمی توانند چیزی در دورن شان نگه دارند؟
چرا من باید بگویم که درون من چه می گذرد و در نهایت چرا انسان ها پیوسته به دنبال یارِ غار و سنگ صبور می گردند؟
چرا انسان ها از نگه داشتن حرفی در درون و فکری در درون ابا و ترس دارند ؟
ضرورت مراجعه به مشاور دانا و توانا

دختر و پسری که زمان خواستگاری را می‌گذرانند، چون در شهری دور هستند و نمی‌توانند برای مشاورهٔ حضوری بیایند، به‌صورت تلفنی مشاوره خواستند. تا جایی که امکان داشت، پاسخ دادم، اما بعد، برای بهتر پیش‌رفتن کار، به آنان توصیه کردم که برای مشاورهٔ حضوری، نزد مشاوری دانا و توانا بروند. تأکید کردم که مشاورهٔ حضوری مهم است و می‌تواند جوانان را در مرحلهٔ خواستگاری و انتخاب همسر یاری کند.ایشان پذیرفتند و خواستند ک
معرفی سامانه دانش آموزی دانا
خبرگزاری سناد _ سامانه دانا یا سیستم دانش آموزی دانا در جهت ارتقای فرهنگ استفاده صحیح از فناوری‌های جدید در مدارس طراحی شد. از این سامانه نرم افزاری در جهت انجام کلیه امور اداری، آموزشی و دفترداری که بطور معمول در محیط یک دبیرستان، هنرستان و یا آموزشگاه آزاد که نظام جدید آموزش متوسطه سالی واحدی در آن اجرا می‌شود، استفاده می گردد.
 نرم افزار دانا توامندی های زیادی را برای کابران ایجاد کرده و فعالیت هایی نظیر ثب
بسم الله الرحمن الرحیم

امید شریفی دانا که معمولا وی را با نام امید دانا می شناسیم و از زمانی کمتر از یک سال پیش به این درجه از شهرت رسید در واقع نه یک مدافع نظام که خود برانداز است. پیشتر درباره علی علیزاده پستی منتشر کرده بودیم و در آن پست نشان دادیم که علی علیزاده در واقع نه یک مدافع ولو بخش یا کلیت نظام ایران بلکه حاوی طرز تفکر مسمومی است که در خلال سخنانش آن را به خورد خواننده می‌دهد که در نهایت به براندازی نظام می‌رسد، امید دانا نیز سرن

ذهن قدرتمند از ویژگی های همه افراد موفق است. بعضی از مردم آن را ثبات شخصیت وبعضی دیگر آن را ثبات کاری می نامند. هر نامی که به آن می دهید، در حقیقت ذهنیت قوی یک ویژگی است که تاثیرگزارترین افراد جهان - چه کارآفرینان، رهبران، نوازندگان و ورزشکاران - به آن معتقد هستند.
ذهن قدرتمند از واجبات موفقیت است. قدرت واقعی ذهن ترکیبی از آگاهی، تمرکز و انعطاف پذیری است. ذهنیت قوی چیزی است که به شما امکان می دهد که به جای افکار منفی روی نیت خود متمرکز شوید. ای
انسان مانند دریاست ؛هر چه عمیق تر باشد آرامتر است.انسان بزرگ بر خود سخت می گیردو انسان کوچک بر دیگران.انسان قوی از خودش محافظت میکندو انسان قویتر از دیگران.وقطعاً این قدرت را فقط میتوان در پناه پروردگار داشت.هرکس که به او نزدیک تر است،آرامتر، متواضع تر و قدرتمندتر است،و تابش نور او را میتوان هر لحظه حس کرد
ادامه مطلب
سلام
مراحل انجام ثبت تغییر رشته در سناد برای پایه دهم به شرح ذیل می باشد: 
1- ابتدا باید وارد سناد شده و از یخش لیست دانش آموزان بر روی عنوان تغییر رشته دانش آموزان کلیک نمایید. 
2- سال تحصیلی را انتخاب و بر روی درخواست تغییر رشته کلیک نمایید. 
3- کد ملّی دانش آموز را وارد نموده و با مشاهده نام دانش آموز در قسمت انتخاب رشته جهت تغییر شاخه، رشته و نوع تغییر را انتخاب کنید.
4- بعد از ثبت نام دانش آموز باید منتظر شد تا مسئول مربوطه آن را تأیید نمایید.
5-

وقتی ابهتی چون اینانلو فوت شد، تمام خاطراتم خراب شد روی سرم و مدام به اطرافیان می گفتم: مگر می شود آن ابهت بمیرد ؟ 
تا عزیزی گفت وقتی ابهتی چون او می میرد و حیران می شوی پس به نفس و حیات خودت شک کن .
حالا فریبرز رئیس دانا و آن سوال تکرار ی که مگر می شود آن ابهت بمیرد ؟
انگار که می شود. مرگ از زندگی قوی تر است و انسان توهم بودنی بیش نیست .
​​​​​​

همیشه یعنی همیشه؛ همیشه باید خدای را یاد نمود در جان و زبان و از او درخواست اصلاح امور را داشت؛ چه که انسان به همه چیز احاطه ندارد و همه چیز را دانا نیست؛ پس از او خواهش کنیم و البته خواهش بهترین ها را هم داشته باشیم؛ مادیات هر چند که گاهی ضروری هستند اما همیشه بهترین نیستند؛ پس اگر مادیات را از خدا خواستاریم، از همو خواستار بهترین اثر از این شیء برای تحقق کمال انسانی و نجات خود باشیم.
ادامه مطلب
انسان هر حقیقت و جوهری که دارد عبارتست از وجودی که آگاه و آزاد و آفریننده است.پس دشمنان انسان خیلی مشخص هستند: آن‌ها عواملی می‌باشند که انسان را از توجه به این سه بعد اساسی خودش فارغ می‌کنند و به چیزی دیگر مشغول می‌نمایند.
علی شریعتی، نیازهای انسان امروز

.

انسان هر حقیقت و جوهری که دارد عبارتست از وجودی که آگاه و آزاد و آفریننده است.پس دشمنان انسان خیلی مشخص هستند: آن‌ها عواملی می‌باشند که انسان را از توجه به این سه بعد اساسی خودش فارغ می‌کنند و به چیزی دیگر مشغول می‌نمایند.
علی شریعتی، نیازهای انسان امروز

مرا شادمان کن که از زندگی بهره ای بهتر از تو نیارم به دست ... جنون را به تفسیر اگر می رسانی نگاهت به من خواهد افتاد تو خود خوب می دانی ام تو خود می شناسی مرا زبانی نمی گویم از عشق قلم چون که دانا تر از من به گفتار گفته هر آنچه زبان نا توانست در گفتنش همین #الهام_ملک_محمدی
جهانی قابل اجرا پاک کننده قدرتمند برای valeting خودرو و به عنوان یک پیش پاک کننده قدرتمند در تاسیسات شستشوی خودرو. ترکیب سورفاکتانت میکرو فعال تضمین حداکثر قدرت تمیز کردن با تحمل بالا به مواد. برای همه کار تمیز کردن در فضای داخلی خودرو و بیرونی.

او
جدا کردن انسان از شبه انسان به دانائی است و دانا کسی است که بداند بودِ نخست که بوده، چه بوده و چه خواسته و چرا آفریده است و اگر آفریده! ما را آفریده یا سیستمی را آفریده تا ما را بسازد و ....
جایگاه «ما»، در میان این خواسته کجا و از چه و برای چه بوده است و پاسخ بر پرسش هائی که یک شبیه انسان به آن نیاز دارد تا به هست انسانی برود چیست.
گفتگوی ما در این سلسله نوشتارها با توجه به فرومایگی شبه انسان ها و سوءاستفاده ای که ذات نسناس بر آن استوار است کاینچ
صیغه مبالغه:اسمی است که بر بسیار انجام دهنده کاری یا بسیار دارنده صفتی دلالت می کند.
مانند:قتّال (بسیار کشنده)/رزّاق(بسیار روزی دهنده)
اسم مبالغه بیشتر بر اوزان زیر می آید:
فَعّال:صبّار(بسیار شکیبا)/وهّاب(بسیار بخشنده).
فَعّاله:عَلّامَه(بسیار دانا)/فَهّامَه(بسیار با فهم).
فُعّول:سُبّوح(بسیار پاک)/قُدّوس(بسیار پاک و منزه).
فِعّیل:صِدّیق(بسیار باصداقت)/سِکّیت(بسیار پر سکوت)
فَعول:صَبور(پر صبر)/ظَلوم(بسیار ستمگر).
مِفعال:مِفضال(بسیار پر فضیلت).
مِف
نرم افزار قدرتمند Photo Filtre Studio یکی از کاملترین، قدرتمندترین نرم افزارهای ویرایش حرفه ای تصاویر میباشد. این نرم افزار به شما امکان میدهد با داشتن ابزارهای قدرتمند خود کامل ترین ابزار ویرایش تصوریر را برای شما فراهم میسازد که به صورت کاملا حرفه تصاویر خود را افکت گذاری نمایید. با داشتن فیلترهای قدرتمند شما میتوانید در کمترین زمان ممکن تصاویر خود را به صورت دلخواه ویرایش کنید.
ادامه مطلب
به گزارش خالدنیوز
به نقل از ایمنا، حجت الاسلام علیرضا قاسمی ظهر امروز در خطبه های نماز
جمعه شهر بادرود اظهار کرد: اولین عامل سعادت و خوشبختی انسان عفت و
پاکدامنی است که نمونه کامل آن در حضرت یوسف پیامبر است، دومین عامل سعادت و
سیادت ادب و تربیت صحیح است و سومین عامل جود و بخشش و چهارمین عامل عقل
است. 

خطیب جمعه بادرود افزود :
ادامه مطلب
به نظر حقیر، تنها نعمتی که توی این دنیا ارزش حسرت خوردن را دارد، خانواده ی خوب است. هست کسی که همه اعضای خانواده اش آرآم، دانا، از خود گذشته، باهوش و موفق باشند؟ اگر چنین کسی باشد، در واقع خدا در بهشت چیز چندان جذابی برای عرضه به او نخواهد داشت!
برای انسان از حیث روابط چند گونه ساحت وجود دارد :
1-رابطه انسان با خودش
2-رابطه انسان با خدا
3-رابطه انسان با جهان
البته ماتریالیست ها (ماده گراها )از آنجایی که به خدا اعتقاد و باور ندارند خدا و جهان را یکی می دانند و از آن به طبیعت یاد می کنند.
هر آدمی جایی از زندگی اش کم می آورَد ،
در محاصره ی شدیدِ سختی ها قرار می گیرد و به حالتِ استیصال می رسد .
تفاوتِ بارزِ آدم ها ، در نحوه ی مواجهه با موقعیت هاست ...
یکی زانویِ غم بغل می گیرد و کمر به شماتت و نفرینِ زمین و زمان می بندد ،
یکی قوی تر از قبل ، می ایستد و بهتر از همیشه می سازد ...
قوی بودن به این معنا نیست که من مشکلی ندارم !
قوی بودن یعنی من به خودم اعتماد دارم ،
یعنی من می توانم در نهایتِ مشکلات هم ، بهترینِ خودم باشم !
همه ی انسان هایِ قدرتم
مشاورهٔ تربیتیادامهٔ پاسخ استاد علی‌اکبر مظاهری به پدری اهل مشورتبخش دوم سؤالات:١. آیا شما برای تلویزیون تماشاکردن کودکان، زمان خاصی را توصیه می‌کنید؟ ٢. آیا والدین برای تماشای تلویزیون کودکان باید محدودیت قائل شوند؟ پاسخ:✔️ یک قاعدهٔ مهم:کسی که در کودکی هر چیزی را که می‌خواهد، فراهم یابد و پدر و مادر همهٔ خواسته‌هایش را تأمین کنند و طعم هیچ‌گونه محدودیت و محرومیت را نچشد، در کودکی لجوج می‌شود و در بزرگسالی هم انسان ناموفق، ناشکر و ط
هر بچه ای، از یک جایی به بعد،کم کم از خانه و خانواده فاصله می‌گیرد و به خودش اجازه می‌دهد که با آدم های دیگر هم ارتباط داشته باشد.آدم هایی جز همان هایی که هر روز در خانه ملاقات‌شان می‌کند.به گروه هایی از انسان ها جذب می‌شود و تلاش می‌کند که بین آنها پذیرفته شود.وقتی خودش را جزئی از یک گروه می‌بیند،حس خوبی نسبت به خودش و هم گروهی هایش پیدا می‌کند.همان جمله ی معروف و تکراری که انسان موجودیست اجتماعی.اما اگر این فرایند با مشکل روبرو شود چه؟م
گویش ها متفاوت , اما زبان ها یکی است هنگام اظهار عشق هنگام رد عشق و ما از نظر جسمی انسان های یکسانی هستیم ولی در واقع متفاوت خیلی ها در کالبد انسانی حیوانند انسان های دیگر را می درند و در واقع انسانیت را هر حیوانی جوری اجلی دارد آهو - شیر , خرگوش - روباه , مورچه - مرغ و انسان خودش ...!!! #الهام_ملک_محمدی
شاخص کل بورس تهران دیروز با رشد 1166 واحدی، در آستانه شکستن مقاومت 310000 واحدی قرار گرفت. حدود 6 هفته است که شاخص کل نتوانسته از این محدوده مقاومتی شاخص کل عبور کند. مطمئنا امروز نیز شاخص کل با برخورد با این محدوده مقاومتی، با افزایش عرضه ها روبرو خواهد شد. اما به اعتقاد من، زمان عبور از این مقاومت فرا رسیده و هفته آینده، از این محدوده عبور خواهیم کرد. موارد مهم در روزهای قبل گفته شده و نکته جدیدی برای ارائه نیست. اول هفته گفته بودم که از بیمه دانا
دقت کردیدانسانهای صادق به صداقت حرف هیچکس شک  نمیکنند و حرفِ همه را باور دارند. انسانهای دروغگو تقریبا حرف هیچکس را باور ندارند و معتقدند که همه دروغ میگویند .
انسانهای امیدوار همواره در حال امیدوار کردن دیگرانند .انسانهای نا امید همیشه آیه یاس میخوانند .انسانهای حیله گر معتقدند که همه مشغول توطئه هستند انسانهای شریف همه را شرافتمند میدانند 
انسانهای بزرگوار بیشترین کلامشان ، تشکر از دیگران است.انسانهای نظر بلند هرکاری برای هرکسی میکن
بیماری های مشترک انسان و اسب
به تدریج که انسان با ابیماریهای باکتریایی، ویروسی و انگلی آشنا و به کشف عامل آنها دست یافت عوامل بیماری زا را در انسان و حیوانات مورد بررسی قرار داد و در همین ارتباط بیماریهای اسب به خصوص بیماریهای مشترک بین اسب و انسان نیز مورد توجه قرار گرفت.

مشاوره و آموزش درمان بیماری های دام 

خوشبختانه تعداد بیماریهای مشترک بین انسان و اسب زیاد نیست و ما در اینجا بر حسب اهمیت و به طور مختصر به آنها اشاره می نماییم:
معلمی گفت :  توانا بود هرکه... ؟

دانش آموز گفت : 
"توانا بود هرکه دارا بود"
ز ثروت دل پیر برنا بود
تهیدست به جایی نخواهد رسید
اگر چه شب و روز کوشا بود
ندانست فردوسی پاکزاد
که شعرش در این ملک بیجا بود
گر او را خبر بود از این روزگار
که زر بر همه چیز والا بود
نمیگفت آن شعر معروف را
"توانا بود هرکه دانا بود"
کتاب صوتی انسان روح است نه جسد جلد اول و دوم + pdf فقط جلد اول پی دی اف موجود می باشد    

دانلود فایل

فایل کتاب صوتی انسان روح است نه جسد جلد اول و دوم + pdf | afternoon | 3314. سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما پژوهشگر عزیز و دوستدار علم. جزئیات محتویات بسته ...
دریافت بسته جامع کتاب صوتی انسان روح است نه جسد جلد اول ...containing.dambook.ir › containing › htmlدریافت بسته جامع کتاب صوتی انسان روح است نه جسد جلد اول و دوم + pdf | containing | 3314. سلام و عرض ادب فراوان خدمت
انسان ها شبیه هم عمر نمی کنندیکی زندگی می کند یکی تحمّل!انسان ها شبیه هم تحمّل نمی کنندیکی تاب می آوردیکی می شکند!
انسان ها شبیه هم نمی شکنندیکی از وسط دو نیم می شوددیگری تکه تکه!تکه ها شبیه هم نیستندتکه ای یک قرن عمر میکندتکه اییک روز...!! 
در مدینه روزى پیامبر صلى الله علیه و آله اسلام صلى الله علیه و آله وارد مسجد گردید، چشمش به دو اجتماع افتاد که در دو دسته تشکیل شده بودند و هر دسته اى حلقه اى تشکیل داده و سرگرم بودند؛ یک دسته به عبادت و ذکر خدا، و دسته اى به تعلیم و تعلم و یاد دادن و یاد گرفتن سرگرم و مشغول بودند. حضرت از دیدن هر دو دسته مسرور و خرسند گردید و به همراهانش فرمود:این هر دو دسته کار نیک نموده و بر خیر و سعادتند. لکن من براى دانا کردن و دانا شدن مردم فرستاده شده و مبعو
دنیا دقیقا شما را همانطوریمیبیند که خودتان می‌ بینید... اگر خودتان را کوچک ببینیدشک نکنید او هم شما را کوچکخواهد دید...اما اگر خودتان را قوی و محکم ببینیدجهان هم شما را قوی و محکم میبیند
پس به خودت بگو : من سرشار از قدرت و انرژی مثبتم من قهرمان زندگی خودم هستم من مهربان و صبورم ...الهی شکر 
خودتون رو قدرتمند ببینین و همیشه شکرگزار خداباشین تا جهان هم شما رو قدرتمند ببینه و روز به روز نعمت های بیشتری وارد زندگیتون بشه
ستایش
به‌نام خ‍داوند جـــان و خـــرد

کــــــزین برتر اندیشه بر نگذرد
با نام خدایی آغاز می‌کنیم که آفریننده روح و عقل و آدمی است‏؛ هیچ فکری نمی‌تواند از این اندیشه بالاتر و برتر برود.
خداونـــــدِ نـــام و خــداوندِ جای

خــــــــداوندِ روزی دهِ رهنمای
او خدایی است که آفرینندۀ همه چیز است؛ جهان مادری و جهان آخرت، خدایی که روزی می‌رساند و راه را به ما نشان می‌دهد.
خداونـــدِ کیوان و گردان سپهــــر

فــــــروزندۀ مـاه و ناهید و مهر
خ
همراه هستیم با شما از وبسایت اموزش افزایش ، حافظه ، تندخوانی و تمرکز موضوع این قسمت ؛ مطالعه قدرتمند
.
.
☑️مهم ترین رکن  و اولین مرحله در داشتن یک مطالعه ی قدرتمند دانستن هدف و برنامه ریزی می باشد.
قبل از شروع مطالعه باید هدف خود را کاملا مشخص کنید و برای رسیدن به آن هدف یک برنامه ی جامع داشته باشید.
خواندن بدون برنامه تمرکز شما را به قدری کاهش می دهد که شاید بیش از ۵۰ درصد متن را فراموش کنید و یا اصلا یاد نگیرید.
.
.
منبع ؛ کانال تلگرامی ؛ https://t.m
یا علیما بضری و مسکنتی
ای واقف از حال زار و ناتوانم.
این وجودم مثل ماشینی شده که
به خرج افتاده،هر چه هم هزینه کنی برایش
دوباره روز از نو،روزی از نو.
خدایا بیا و این وجود مرا با لطفت ،بخششت مهربانیت، اصلاح کن.
ازم آدمی دیگر بساز.
آن چنانم کن تو میخواهی.
مرا دریاب الله.
دریاب فقیر را.
دریاب مسکین را.
دریاب بنده ات رو.
روسیاهم .
روسفیدم کن.
ارباب فقط حسین.
خرید کتاب

روزکی چند در جهان بودم

بر سرِ خاک باد پیمودم

ساعتی لطف و لحظه‌ای در قهر

جانِ پاکیزه را بیالودم

باخرد را به طبع، کردم هَجو

بی‌خرد را به طمع بستودم

آتشی برافروختم از دل

و آبِ دیده ازو بیالودم

با هواهای حرص شیطانی

ساعتی شادمان بنغودم

آخرالعمر چون سرآمد کار

رفتم تخم کِشته بدرودم

گوهرم باز شد به گوهر خویش

من از این خستگی بیالودم

کس نداند که من کجا رفتم

خود ندانم که من کجا بودم

دل گرچه درین بادیه بسیار شتافت

یک‌موی
در یک جنگل ان دور دست ها حیواناتی زندگی می کردند
بین این حیوانات یک جغد دانایی بود.
حیوانات جنگل هر سوالی داشتن ازجغد پیر می پرسیدند.
جغد همش در حال سفر به جا های مختلف بود تا به علم خودش اضافه کند.
یک روز جغد پیر تصمیم می گیرد به شهری که انسان ها در ان زندگی می کنند سفر کند.
جغد دانا تصمیمش را عملی می کند و می رود به شهر
یک هفته می گزرد
حیوانات جنگل می بینند که جغد دانا هنوز برنگشته است. انها خیلی ناراحت می شود و دور هم جمع می شوند تا ببینند باید چ
ز بهشت‌ که‌ بیرون‌ آمد،  دارایی‌اش‌ فقط‌ یک‌ سیب‌ بود. سیبی‌ که‌ به‌ وسوسه‌ آن‌ را چیده‌ بود.و مکافات‌  این‌ وسوسه‌ هبوط‌ بود.فرشته‌ها گفتند: تو بی‌ بهشت‌ می‌میری. زمین‌ جای‌ تو نیست. زمین‌ همه‌ ظلم‌ است‌ و فساد. و انسان‌ گفت: اما من‌ به‌ خودم‌ ظلم‌  کرده‌ام...زمین‌ تاوان‌ ظلم‌ من‌ است. اگر خدا چنین‌ می‌خواهد، پس‌ زمین‌ از بهشت‌ بهتر است.خدا گفت: برو و بدان‌ جاده‌ای‌ که‌ تو را دوباره‌ به‌ بهشت‌ می‌رساند، از زمین‌ م
مگس تسه تسه عامل کدام بیماری است از سایت ایندکس وار دریافت کنید.
ویکی‌پدیا دانشنامهٔ آزاد
سلامت نیوز محققان معتقدند که زخم پشه تسه‌تسه با کثیف کردن تن صاحبخانه انگلی را وارد تن می‌ آهسته که میسر است رویا دانا و مرگباری را به.
ادامه مطلب

یک‌جایی هست که انسان از حیوان بیشتر می‌فهمد، و آن این است: تشخیص راه درست از غلط...اما یک‌جای مهم‌تر هست که حیوان از انسان بیشتر می‌فهمد، و آن اینکه حیوان راه اشتباه را دوباره تکرار نمی‌کند، اما انسان دچار تکرار اشتباه می‌شود.برای همین است که حیوانات تاریخ ندارند، اما انسان‌ها با تکرار اشتباهاتشان تاریخ را می‌سازند..

به راستی حرف زیبایی  است چرا این قدر بعضی از انسان ها به خود می بالند اما هیچ فهم ندارند که بعضی از جانوران قابل خور
فعالیت و فداکاری در راه فرهنگ و هنر و ورزش و قرض الحسنه وخیریه سرشار ولبریز از افکار نیک هستند وانسان را به سمت و سوی خوبیهای ارزشمند راهنما هستند ودلهای خوبان را جذب و جلب می گرداند 
در راه این تلاش ونیکوکاری انسان مجبور می شود با خوبان سروکار داشته باشد تا موفقیت و پیروزیش تضمین گردد مجبور می شوی جهانی فکر کنی پس خوبان از سراسر دنیا متوجه  تو خواهند شد مردم در سراسر جهان یکدل ویکزبان به افکار و اعمال مثبت هرانسانی نگاه می کنند 
پس مجبور می
دانلود مرورگر Firefox(فایرفاکس) بهترین برنامه اندروید 
مرورگر فایرفاکس محصولی قدرتمند و رایگان از شرکت موزیلاست که مدت هاست به عنوان یکی از بهترین مرورگرها در نسخه ویندوز شناخته می شود.
اما پس از محبوبیت بالای اندروید، موزیلا تصمیم گرفته است این مرورگر منحصربفرد را برای سیستم عامل اندروید نیز منتشر کند تا تجربه یک وبگردی متفاوت را برای شما به ارمغان بیاورد.
مرورگر سریع و امن فایرفاکس(Firefox fast & private) در محیطی ساده اما قدرتمند تمامی انتظارات
توانا بود هر که دانا بودز دانش دل پیر برنا بود
ز دانش نخستین به یزدان گرایکجا هست و باشد همیشه بجای
به دانش ز یزدان شناسد سپاسخنک مرد دانا و یزدان شناس
دگر آن که دارد ز یزدان سپاسبود دانشی مرد نیکی شناس
به دانش فزای و به یزدان گرایکه او باد جان ترا رهنمای
بپرسیدم از مرد نیکو سخنکسی کو بسال و خرد بد کهن
که از ما به یزدان که نزدیکترکه را نزد او راه باریکتر
چنین داد پاسخ که دانش گزینچو خواهی ز پروردگار آفرین
به گیتی به از مردمی کار نیست
انسان مانند دریاست؛
هر چه عمیق تر باشد آرام تر است.
انسان بزرگ بر خود سخت می گیرد
و انسان کوچک بر دیگران.
انسان قوی از خودش محافظت می کند
و انسان قوی تر از دیگران.
و قطعا این قدرت را فقط می توان در پناه خداوند داشت.
هرکس که به او نزدیک تر است،
آرام تر، متواضع تر و قدرتمند تر است،
و تابش نور او را می توان هر لحظه حس کرد.

سلام.. ((حمیدرضا زارعی))
چه عملیاتی انجام دهیم تا دانش آموزان فارغ التحصیل سالهای گذشته در دانا غیر فعال شوند

با سلام خدمت همکار محترم
برای نظام جدید آموزشی عملیات فارغ التحصیلی در سامانه عملیات متوسطه دوم صورت می گیرد بنابراین در دانا این دانش آموزان از حالت فعال به فارغ التحصیل تبدیل نمی شوند و جز دانش آموزان فعال مدرسه باقی می مانند می توانید همه این دانش آموزان را انتخاب و برایشان یکجا انتقال بزنید تا از حالت فعال به ضمن سال رفته تبدیل
سلام خدمت دوستان
یک موردی ذهن من رو به خودش مشغول کرده، این که چرا اصلا باید فیلتر شکن داشته باشیم؟، چرا یک فیلترینگ قدرتمند  نداریم که با هیچ فیلتر شکنی نشه بهش رسوخ کرد، سایت های مستهجن افراد زیادی رو به خودش معتاد کرده و خیلی ها رو که من کاملا میشناسم دچار مشکلات روحی روانی شدن  و الان بستری هستند
الان این صنعت شیطانی با کمک چندین روانشناس جنسی دست به تولید انواع و اقسام فیلم ها میکنه، گوگل اعلام کرده 86 درصد پسرها و 14 درصد دختر ها از پورنو
1. الکذب یردی.(دروغ انسان را به هلاکت می کشاند)
2.الکذب خیانة.(دروغ خیانت است)
3.العلم ینجد.(علم انسان را یاری می کند )
4.العبادة فوز.(عبادت رستگاری است)
5. العلم کنز.(علم گنج است)
6.العیش یمُرُ.(زندگی می گذرد)
7.الصدق فضیلة.(راستگویی فضیلت است)
8.اللجاج شؤم.(لجاجت کردن مایه بدبختی فرد است)
9.الطاعة تنجی.(اطاعت «از خدا» مایه نجات انسان می شود)
10.المعصیة تردی.(معصیت وگناه انسان را هلاک می کند)
درد کلمه ‌ایست که همیشه ناپسند به نظر می‌رسد و با شنیدنش حس ناخوشایندی به ذهن متبادر می شود. البته بحق هم باید چنین باشد اما دردها همیشه بد نیستند و گاهی نتایج خوبی می‌توانند داشته باشند. بعضی دردها آثاری از خود بر انسان برجا می‌گذارند که بعدها می‌فهمیم که آنقدر هم بد نبوده‌اند. به طوری که انسان درد کشیده در جامعه امروز بشر انسان متعالی‌تری به نظر می آید. انسانی که بی‌تفاوت از کنار درد‌های دیگران نمی‌گذرد، انسانی که سعی می‌کند بر دیگر
جمع بندی میکنم.
نه تنها در مسئله حفظ جسم در سرما و گرما بلکه در ارتباط افراد با یکدیگر انسان ها نیاز به پوشش دارند چرا که هر انسان بر انسان های اطراف خود اثر میگذارد و اثر میپذیرد. این اثرات هم در حوزه حفظ حریم شخصیتی و هم بحث حریم جنسی است. در مباحث قبل اثبات کردیم که به چه علت روابط بدون قاعده در حوزه جنسیت مشکل ساز است. حفظ حرمت و شخصیت را هم هر انسان ذاتا درک میکند حال من سوالی دارم آیا در این موارد شکی موجود است؟پس چرا عمل نمیکنیم؟؟
چه هدفى در شناخت انسان نهفته است؟
شناخت انسان، راهى است به شناخت خدا، و در حقیقت راه خداشناسى از انسان شناسى عبور مى کند و در این مورد به برخى از نصوص اسلامى اشاره مى کنیم.قرآن مجید پیوند انسان را با مقام ربوبى آنچنان محکم و استوار مى اندیشد که غفلت از خدا را مایه غفلت از خود انسان مى داند و براى نخستین بار قرآن از این مطلب پرده برداشته است.
ادامه مطلب
یک چیزهایی تجسم انسان بودن است. مثل لحظه‌ای که به غذا خوردن نیازمند می‌شوی. مثل نیازی که به دیگری پیدا می‌کنی.یک چیزهایی تجسم انسان بودن است مثل وقتی که کلمه‌ها توی سرت خودشان را به این سو و آن سو می‌زنند، به دنبال راهی برای خلاص شدن.یک چیزهایی تجسم انسان بودن است مثل آن حجم کریه ادرار و مدفوعی که روزی چند بار می‌بینی که از تو دفع می‌شود. مثل دسته مویی که می‌ریزد. مثل رشته موهایی که سرخ می‌شوند، زرد می‌شوند، سفید می‌شوند. مثل بدنی که بو م
" در تعلیم و تربیت باید به متعلم روح علمی داد؛ یعنی نباید توجه فقط به این باشد که او دانا بشود، بلکه همچنین باید کاری کرد که روح حقیقت جویی و عاری از بیماری هایی که انسان را از حالت حقیقت جویی منحرف می کند؛ یعنی تعصب ها، جمودها، غرورها و تکبرها در او پدید آید. اینها را باید دور کرد تا متعلم با روح علمی بار بیاید. ۱ "

۱- مجموعه آثار استاد شهید مطهری، ج 22، ص 550.
طرح مهردانا به عنوان اولین طرح بانک بیمه کشور طی تفاهم نامه بین بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت بیمه دانا برای اولین بار در قالب بانکداری اسلامی امکان خرید انواع بیمه نامه اقساطی را بدون سود و کارمزد برای همه افراد فراهم کرده است.
ساخت اپ راهی برای مدیریت بحران
با رشد فناوری اطلاعات (IT) در تمامی ابعاد زندگی فردی و اجتماعی انسان، تکنولوژی به یک ابزار قدرتمند و موثر برای کنترل و مدیریت کارها تبدیل شده است. نمود اصلی این موضوع را می توان در پیشرفت گوشی های همراه و ساخت اپ هایی دید که با استفاده از فناوری هوش مصنوعی روز به روز به سطوح بالاتری از هوشمندی و کارایی دست پیدا می کنند.با افزایش کاربرد هوش مصنوعی در صنعت ساخت اپ موبایل و تلفیق آن با توانایی و هوش انسان، در ب
نوع انسان با این همه بزرگی خود هنوز آنقدر انسان نشده است که بتواند فقط از عقل انسانی خود دستور بگیرد.
این است که می بینید افسانه ای که از قول یک قورباغه یا سوسک بال دار نقل شده است،بیش از کلمات حکما در مغز مردم نفوذ می کند.
انسان تاکنون بزرگ ترین تجربه ها و معارف خود را از حیوانات ناچیزتر از خود یادگرفته است.
این زیبا بنظر میاد که قضاوت نکنیم، همه رو درک کنیم، هیچ وقت تصمیم نگیریم، همیشه فک کنیم که راه درست معلوم نیست، همیشه فکر کنیم همه حق دارن، همیشه کنار بایستیم، هیچ وقت نتیجه نگیریم،و بمیریم...اما بشخصه ترجیح میدم بعد مرگم به زندگی یه احمق که در حد توانش عمل کرد نگاه کنم تا یه دانا که دامنش رو آلوده عمل نکرد و کنار ایستاد...
با سلام((حسین-مشهد))
جناب سبحانی با عرض  سلام و خسته نباشیددانش آموزی امسال به مدرسه ما منتقل شده است  در ضمن سال 96-97 یک درس تجدید شده ولی در تابستان 96-97 نمره قبولی را کسب کرده است و در سیستم دانا نمره دانش آموز وجود دارد.
ولی در سامانه امین در قسمت سوابق اجمالی  در مدرسه قبلی بررسی نشده  و نامشخص نشان می دهد. ضمنا کارنامه کلی که گرفته می شود تابستان را نشان می دهد و لی نمره وجود ندارد. این مورد باید در مدرسه قبلی درست شود یا در مدرسه ما قابل حل می
تنهایی عصرهای مختلف چه قدر متفاوتند با هم؟ انسان معاصر واقعا تنها ترین انسان تاریخ بشریته؟ انسان های پیش از ما کمتر تنهایی چشیدن؟ صرف داشتن صفا و صمیمیت از بین برنده‌ی تنهاییه؟ من کنار صمیمی ترین دوستانم هم، کنار اون ها که با هم ندار شده ایم هم، تنهایی رو احساس می‌کنم. من در حال حرف زدن با کسی که درکم می‌کنه هم تنهایی رو احساس می‌کنم. من در بودن انسان ها هم تنهایی رو حس می‌کنم. چه بودنی، چه حضوری توانایی داره این احساس رو در هم بشکنه...؟ هیچ
پاسخ استاد علی‌اکبر مظاهری به پرسش مشاوره‌ای
پرسش:چه راه‌هایی برای کنترل خشم وجود دارد؟ لطفاً راهنمایی کنید.پاسخ:خشم، از اوصافی است که از سر حکمت، در آفرینش انسان، لحاظ شده است. خداوند حکیم آدمی را «خشم‌دار» آفریده است. این صفت، مانند غیرت و شجاعت است، که از اوصاف کمالی انسان‌اند. پیامبران نیز خشم داشته‌اند. خشم، «صفت کمال» است؛ آن کسی که خشم ندارد، ناقص است و یکی از اوصاف انسانی را ندارد، که البته چنین کسی یافت نمی‌شود. یکی از فایده‌ه
اگر انسان دارای همه اعضاء و اجزاء باشد، او انسانی کامل به شمار می رود و تفاوتی نمی کند که او ظالم باشد یا مظلوم، با سواد باشد یا بی سواد و...
ولی آیا انسانیت انسان، و آنچه که شرافت و کمال انسانی نامیده می شود نیز این گونه تعریف می شود ؟
سگ سرابی سگی قدرتمند و تنومند با اصالتی ایرانی هست که قدمتش به ایران باستان برمیگرده در کشورمون خیلی پرطرفداره.
جزء گونه سگ‌های ماستیف محسوب می‌شه. به همین خاطر بعضی ها سگ سرابی رو به اسم پرشین ماستیف یا سگ ماستیف ایرانی هم می‌شناسن. به طور کلی ماستیف‌ها به جثه‌ی بزرگ، بدن عضلانی و قدرتمند، و پوزه‌ی آویزنوشون معروفن. البته سگ سرابی نسبت به بقیه نژادهای ماستیف، پوزه‌ی جمع و جورتری داره و فقط لب پایینش یه مقدار آویزونه. زادگاه اصلی سگ سرا
به اطلاع همکاران گرامی می رساند جهت انجام امور اصلاحیه اعم از مشخصات و سوابق تحصیلی حتما باید کپی برابر با اصل مستندات که توسط مدیر واحد آموزشی مهر شده باشد به آقای مریدی فرد تحویل داده شود تا از طریق سامانه دانا مجوز صادر گردد . در غیر این صورت از پاسخگویی معذوریم .
از صبح امروز کاربران ایرانی بدون استفاده از ابزارهای عبور از فیلترینگ خارجی امکان دسترسی به گوگل آنالیتیک و سرویس Google Developer برای آنان فراهم شده است. پیش از این وبمسترهای ایرانی به استفاده از سرویس های جایگزین و یا بکارگیری راهکارهای عبور از فیلترینگ روی آورده بودند. دسترسی به سرویس قدرتمند Google Analytics از ایران میسر شد
منبع : وبلاگ ایران سرور
شما اگر به رفتار کودک توجه کنید می بینید هی از شما (که Oracle باشید) سوال میپرسه که این چیه و اون چیه!
اگر دقت بفرمایید، سوالات پرت و پلا از شما می پرسه (Exploration). هر چی بچه بزرگتر میشه یاد
میگیره سوالات بهتری از شما بپرسه تا بدون سر رفتن حوصله شما و اعصاب خوردی (Question Budget)
به جوابی که می خواد برسه. این مسئله مهمی است که شما سوال خوب بپرسی،
چنان که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمود: «و حسن السؤال نصف
العلم؛ خوب پرسیدن نیمی از علم است» و حضرت علی (ع
حضرت امیرالمؤمنین امام علی(ع) می‌فرمایند: «زیرکترین مردم کسی است که علم دیگران با علم خود جمع کند».
علم، آن است که از بدیهی ترین معلومات حضوری که همان اطّلاع ما از وجود
خودمان باشد و معلومات دیگری که به دنبال آن می آید، یکی یکی به معلومات
حصولی برسیم و در هر مرحله معلومات قبلی را با تمام تعداد جایگشت‌هایی که
می تواند داشته باشد، به معلومات قبلی بیفزاییم. اینکه: من هستم، حال که هستم از کجا آمده‌ام؟ اگر خودم خودم را به وجود آورده‌ام، از این
عارفی کو بُود ز آل عبا
خواه گو خرقه پوش و خواه قبا
جان معنی طلب نه صورت تن
تن بی جان چه می کند دانا
باده می نوش و جام را می بین
تا تن و جان تو بود زیبا
گرچه حق ظاهر است کی بیند
دیدهٔ دردمند نابینا
احمق است آنکه ما و حق گوید
مرد عاشق نگوید این حاشا
یک وجود است و صد هزار صفت
به وجود است این دوئی یکتا
می وحدت ز جام کثرت نوش
نیک دریاب این سخن جانا
ما و کعبه حکایتی است غریب
رند سرمست و جنت المأوا
بر در دیر تکیه گاه من است
گر مرا طالبی بیا آنجا
قطره و بحر و
کتاب انسان خردمند اثر یووال نوح هراری با ترجمه نیک گرگین است؛ نویسنده در این کتاب سیر تحول زیستی و فکری انسان را به چهار بخش تقسیم می‌کند: انقلاب شناختی که انسان خودش و پیرامونش را شناخت. انقلاب کشاورزی که بین ۸۵۰۰ تا ۹۵۰۰ سال پیش از میلاد رخ داد و انسان را یکجانشین کرد. بخش سوم در مورد وحدت بشر است، که نشان می‌دهد چطور به تدریج سازمان‌های سیاسی تحکیم یافتند و به سمت یک امپراتوری جهانی حرکت کردند. در بخش چهارم کتاب، به موضوع انقلاب علمی می‌
با سلام((احمد محمدی))
سیستم دانا رو بروز بروزرسانی کردم ولی بعدش هلپر دیگه اجرا نمیشه و پیام میده که سیستم دانا نصب نشده است ؛ هلپر رو هم جداگانه بروز رسانی کردم فایده ای نداشت لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر.
با سلام خدمت همکار محترم
با این پیامی که داده می شود یعنی دانا را باید دوباره نصب نمایید این برنامه را نصب و پایگاه را برای کدهای موجود مدرسه خودتان دوباره ایجاد کنید چگونگی نصب و ایجاد پایگاه در وبلاگ موجود هست
----------------------------------------------
Mozilla Firefox مرورگری امن قدرتمند و با امکانات فراوان و سرعت بالا میباشد. نسخه جدید این مرورگر با نام Mozilla Firefox Quantum با سرعت 2 برابر نسبت به نسخه های پیشین و مصرف کمتر رم تا حدود 30% منتشر شده است. مرورگر محبوب فایرفاکس را به خاطر کیفیت و کارایی بالایش هم ردیف سایر مرورگرهای مطرح دنیا مانند Internet Explorer و Opera و شاید بهتر از آنها در بعضی امکانات نسبت به شده است.توانایی باز نمودن تمامی پنجره ها به صورت Tabbed Browsing تحت یک پنجره ی Firefox و توانایی جلوگیری از باز
بسم الله
تقریبا یکی دوسالی میشه که پدیده ای به نام علی علیزاده ظهور کرده و حرفایی میزنه که به ذائقه خیلی ها خوش اومده، از این طرف با امید دانا روبرو شدم که آشنایی من با خودش و حرفاش چند سال پیش از کلیپی شروع شد که در اون با استناد به موارد مشکوک و غیر مستدل تاریخی علیه امام حسین (ع) اتهاماتی مطرح میکرد.(ایراد کار اینجاست که سیره‌ی معصوم رو فقط نباید با اسناد تاریخی تفسیر کرد، اگر اعتقاد به عصمت و بعضی چیز های دیگه داریم میتونیم پازل ذهنی خودمو
سیزده کار که انسانهای قدرتمند و افراد موفق آنها را انجام نمی دهند
افراد قدرتمند هرگونه کاری را برای رسیدن به موفقیت انجام می دهند هر روز به خودشان یادآوری می کند که اگر من این کار را انجام ندهند از چه کسی آن را انجام خواهد داد ؟اگر شما هم مایل هستید تا به توانایی های بالقوه خود دست یابید پیشنهاد می کنیم تا این 13 مورد را بخوانید که انسانهای قدرتمند و موفق به هیچ وجه آن ها را انجام نمی دهند.
کارهایی که افراد قدرتمند و موفق هرگز انجام نمی دهند
انسان آنچنان موجودی است که نمی‌تواند عاشق امر «محدود» و «فانی» باشد، یعنی عاشق شیئی باشد که به زمان و مکان محدود است. انسان عاشق کمال مطلق است و عاشق هیچ چیز دیگری نیست، یعنی عاشق ذات حق است، عاشق خداست. همان کسی که منکر خداست، عاشق خداست. حتی منکرین خدا نمی‌دانند که در عمق فطرت خود عاشق کمال مطلق‌اند ولی راه را گم کرده‌اند، معشوق را گم کرده‌اند. محیی‌الدین عربی می‌گوید پیغمبران نیامده‌اند که عشق و عبادت خدا را به بندگان یاد بدهند، بلکه
پیرو سوال های متعدد ذهنیم یک سوال واقعا ارزش پرسیدن دارد، این است که شما انسان های دانا و متفکر (منظورم آنهایی است که نگاهشان عمیق است) و به همان ترتیبت انسان هایی که زیاد اهل تفکر نیستند و یا اصلا تفکرات عمیق ندارند به چه چیزی تشبیه میکنید؟؟
من به شخصه اگر بخواهم انسان های دانا و متفکر را به چیزی تشبیه کنم، اول از همه علم و تفکر را باید به غذا تشبیه کنم، به نظر من انسان های دانا شباهت عجیبی به انسان های گرسنه دارند!
گروه اول، انسان هایی با  ت
پذیریش واقعیت برای انسان سخت.انسان از حقیقت می ترسد.
عملکرد مغز 
مغز از حقیقت فرار می کند.مغز تلاش می کند آن را باور نکند.
.آیا پذیریش حقیقت برای انسان مفید است؟
بعله .پذیریش حقیقت برای انسان دردناک است زمانی که انسان حقیقت را می پذیرد.کم کم می تواند راه حل را برایش کند‌.دیدگاه روانشناسی
روانشناسان اعتقاد دارند پذیریش حقیقت برای انسان مفید است.آن ها می گویند زمانی که انسان حقایق زندگی را می پذیرد.زندگی آسان می شود.خود شناسی
زمانی که انسان حق

این چه شوریست که در دور قمر میبینمهمه آفاق پر از فتنه و شر میبینمهر کس روز بهی می طلبد از ایامعلت آن است که هر روز بدتر میبینمابلهان را همه شربت ز گلاب و قند استقوت دانا همه از خون جگر میبینماسپ تازی شده مجروح به زیر پالانطوق زرین همه بر گردن خر میبینمدختران را همه در جنگ و جدل با مادرپسران را همه بد خواه پدر میبینمهیچ رحمی نه برادر به برادر داردهیچ شفقت نه پدر را به پسر میبینمپند حافظ بشنو خواجه برو نیکی کنکه من این پند به از گنج و گوهر م
پروردگارا! تو خود تنهایی و یگانه ای و تدبیر کرده ای در کار بشر که او را جفت بیافرینی که تنهایی تنها از آن توست و مخصوص مقام ربوبیت توست...
حالیا این چه سرنوشتی‌ست که انسان هر چقدر هم تنها نباشد بازهم تنهاست و تنهایی را حس می‌کند
هر چقدر هم در جمع باشد باز تنهایی را می‌بیند...
بارالها ! این تنهایی از آن توست و تو تنها می‌توانی انسان را از درد تنهایی برهانی
یا با درک وجودت که کار مخلصین است...
یا با فرستادن فرستادگانی از جنس انسان برای انسان که پی
اینطور که از آیات و روایات برمیاد خود جنیان مثل دیگر موجودات مادی مونث و مذکر هستند و باهم ازدواج ونکاح دارند، اما جن با توجه به اینکه دارای قدرت تصرف در اجسام هست شاید بتونه به صورتهای مختلف باعث تحریکات جنسی انسان بشه یا با مجسم شدن، چه تجسم مادی و چه خیالی با انسان معاشقه کنه اما بحث ازدواج و دارای فرزند شدن اصلا پذیرفتنی نیست چون دارای دو جنس متفاوت هستند و بلحاظ علمی غیر قابل قبوله حتی دو نفر انسان اگه بلحاظ ژنتیکی با هم سنخیت نداشته با
دفترچه یادداشت گوشی من شلوغ‌ترین بخش گوشیمه. هرچیزی رو که به ذهن و دلم
میاد، سریع اونجا می‌نویسمش. خوابم نمی‌بره و یادداشت‌هام رو مرور می‌کنم‌.
کلی خاطره برام زنده شد. تو یکی از یادداشت‌هام نوشته‌م: 《بعضی آدم‌ها شکل
انسان‌شده‌ی دردند.... تصور کن... دردی که می‌خندد....》...حالا هرچی فکر می‌کنم یادم نمیاد با دیدن کی یا چی این رو نوشتم....کی برام شکل انسان‌شده‌ی درد بوده؟نکنه خودم؟
پدربزرگم سواد ندارد! اما انسان شریفی است. احترام می گذارد، حتی به کوچکتر از خودش!.. مهربان است، با فرزندانش، نوه هایش، همسرش، خواهرانش و با همه!.. حرف من این است: بعضی ها سواد آنچنانی ندارند، اما انسان شریف و بزرگواری هستند. معرفت و انسانیت، ربطی به میزان تحصیلات ندارد! بعضی ها چند کلاس هم سواد...
غم مخور این تیره ماه سوز و سرما ، بگذردهر چه پیش آید ز گردون بر سرِ ما بگذردروزگار تلخ گر شیرین نکرد کام همهبر زمین افتاده و بنشسته بالا ، بگذردگر مهیا گشت یا نه توشه بر خان همهروزگارِ مجلس مسکین و دارا ، بگذردرنجِ بار زندگی گر خم نموده قامتیاز ضمیر و خاطر نادان و دانا ، بگذردزیب باطن را نما پاینده ظاهر رفتنیستبی توقف این زمان بر زشت و زیبا ، بگذردگو تو دل آسوده کن دنیای امروز هر چه هستبر من و تو ، یا شما و ما و آنها ، بگذرد ............. ۹۸/۱۰/۷فتانه -
خدایا خیلی دوستت دارم : آموزش رفتارهای درست و صحیح با توجه به صفات خداوند

خدایا خیلی دوستت دارم : سهام الاندلسی/علی باباجانی، نشر براق
معرفی:
کودک قصه ی ما دلش می‌خواهد که خدا او را دوست داشته باشد. پس دست به کارهایی می‌زند که از صفات خداوند هستند، مثل عدالت، زیبایی، مهربانی و بخشندگی و علم..عمق موضوع قصه همراه با متن روان و دلنشین و تصویرگری هنری جذاب و انیمیشنی باعث خاص بودن این کتاب شده است.آموزش رفتار های درست و صحیحی که با توجه به صفات
انسان از (جایگاه) سکوت خواهد دید که هر راهی که ذهن حرکت کند فقط حرکتی از فکر است که هیچ واقعیتی برای او وجود ندارد و فقط وقتی انسان او را باور داشته باشد واقعی می‌شود. فکرها فقط از راه آگاهی حرکت می‌کنند. آن‌ها هیچ قدرتی ندارند. هیچ‌چیز واقعیت ندارد مگر آنکه انسان به او برسد ، بر او چنگ بیاندازد، و او را به ترتیبی با قدرت باور آبستن سازد.
تنها راه برای ورود سکوت در خود کلام خودش است. انسان نمی‌تواند با چیزی به آنجا برود، به جز با هیچی. انسان نم
آموزش آشپزی در صدا و سیما ایران:

ماهیتابه تفلون دسینی رو که قبلا با شیرآلات البرز شستید می گذارید روی گاز پنج شعله فردار سینجر که با ضمانت سام الکتریک عرضه میشه.
بعد گاز رو با کبریت توکلی روشن کنید.
کمی روغن لادن دوست تو و من رو بریزید توش.
دو تا هم تخم مرغ تلاونگ بندازید داخلش.
اگر در حین کار خسته شدید از ماساژور شاندرمن استفاده کنید.

در پایان همتون رو می سپرم به خدای بزرگ و بیمه ایران و بیمه دانا...
یکی از نعمت های زیبایی که خداوند به ما داده است عقل است.
وقتی که انسان فقط  پول به دست آورد بالاخره خسته خواهد شد .
اما اگر در حال کسب علم باشد هیچ وقت خسته نخواهد شد.                       
زیرا علم بی پایان است
توانا بود هرکه دانا بود
           ز دانش دل پیر برنا بود                  
میدونی بعضی صفت ها هست که انسان دلش میخواهد داشته باشد و برایشان تلاش میکند. آرزویش است که روزی بهش بگویند که انسانِ [آن صفت] ای است. حالا گاهی اگر آن را به انسان بگویند به اندازه لازم ارضا نمیشود. میدانی دلیلش چیست؟ چون آن صفت نسبی است. انسان دلش میخواهد کسی که دلش میخواهد او را به عنوان کسی که [آن صفت] است بشناسد. بله. روزی که [او] بهم بگوید [آن صفت] عیدِ من است.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها